/ 
 / 
 / 
Sağ Beyin Odaklı Erken Eğitim Nedir, Ne Değildir?

Sağ Beyin Odaklı Erken Eğitim Nedir, Ne Değildir?

Sağ beyin odaklı erken eğitime başlamadan önce, sağ beyin eğitimi nedir ne değildir, detaylı bilinmesinde yarar var.

Çocuğunuzun Sağ Beyniyle İletişim Kurun

Her gece çocuğunuza bir masal veya hikaye anlatıyorsunuz ve ikinci bir masalı istediğini bilmiyorsunuz bile

Sağ Beyin Odaklı Erken Eğitim


Sağ beyin odaklı erken eğitim aile ilişkilerinizi güçlendiren ve küçük çocuklarınıza hayattan arzuladıklarını ve hedeflerini gerçekleştirebilecekleri donanımları kazandıran, güçlü bir yol ve yöntemdir.

Sonuçları itibarıyla hayret ettirici biçimde öyle görünse de, asla bir “süper çocuk” yetiştirme programı değildir.

Sağ beyin odaklı erken eğitim asla tek yönlü bir eğitim olmayıp; yalnızca bebeklik döneminin ilk 36 ayı boyunca inanılmaz bir hızla gelişen sağ beyin lobuna, bu gelişmeye paralel deneyim zenginliği tabir ettiğimiz, her alanda bilgi depolamaya yönelik bir metottur. Yaşamın ilk yıllarında bebek beyninin, açılmaya hazır bir dizi pencereler misali, dış dünyadan ne denli çok ve çeşitli uyarım alırsa; o denli geliştiği tıbben ispatlanmıştır.

Bu nedenle ilk erken eğitimin sağ beyin odaklı olması, aslen kaçınılmaz bir mantık gereğidir. Bebeklik döneminde, 24 ila 30. aylar itibarıyla parçadan bütüne giden analitik düşünme becerisi yani sol beyin lobu geliştikçe, iki lobu birbirine bağlayan corpus callasum’u geliştirici, çok yönlü, çok duyulu erken eğitiminin temel alınması esastır.

CorpusCallosum

1990’lı yıllarda yapılan nörolojik çalışmalar göstermiştir ki; insan beyninde her iki lobu birleştiren corpus callasum kabuğu, (ki bu aslında sağ ve sol lobları birbirine bağlayan sinapsislerin oluşturduğu bir kabuktur) ne derece kalın ise; zeka dediğimiz olgu da o derece yüksek olmaktadır.

Corpus_callosum2

Biz sizin gene de sonuçlara odaklanmadan gevşemenizi ve arkanıza yaslanarak bu yöntemi keyifle uygulamanızı bekliyoruz çünkü sağ beyin odaklı erken eğitimde ana unsur olan bu eğlenceli, koşulsuz, özgür ve keyifli atmosferin hiçbir gerilim yaratılmadan, sonuca odaklanmadan uygulanmasının başarı için elzem olduğu da bir gerçektir.

Asla yarış - kıyaslama içermemelidir! 

Bu erken eğitim metoduyla, Zeka kartları  ve Zeka Küpü videoları aracılığı ile sağ beyin lobu sola nazaran zaten daha gelişmiş olarak dünyaya gözünü açan bebeğinizin ilk yıllarında; matematik, müzik, yabancı dil, bilim, sanat ve kültür dallarında ona geniş bir bilinçaltı kütüphanesi hazırlayabilir ve bir deneyim zenginliği portföyü oluşturabilirsiniz.

Bebeğinizin keyifle ve büyük bir öğrenme iştahı ile sağ beyin lobuna kaydettiği bu her alandaki bilgi ile, daha sonraki yıllarda genel olarak daha çabuk öğrendiğini gözlemleyecek ve daha büyük bir öğrenme isteği duyacağını ve araştıran, meraklı bir öğrenci olacağını göreceksiniz..

Çocuğunuz doğal olarak bu ilk yıllarda oluşmuş zihinsel kütüphanesini, etrafındaki dünyayı daha fazla tanımaya gayret ederek, geliştirmeye yönelecektir.

Sağ beyin odaklı erken eğitim; bir diğer açıdan ancak ve ancak sevginin, koşulsuz sevginin gücüyle gerçekleştirilebilen bir eğitim yöntemidir.

Sağ beyin lobu, alfa beyin dalgaları frekansında kayıt yapabilen bir dalga gücünde çalışır. Bu manyetik dalga gücü ise; ancak rahatlama ve huzur ortamında sahip olunabilen bir beyin frekansıdır. Başka bir deyişle bebeğiniz, ancak koşulsuz sevgi sıcaklığında, her türlü gerilimden uzak bir ortamda, güven içinde sağ beynini kullanabilecektir.
Görüntüleme Sayısı: 519,046 Yayınlanma Tarihi: 11.11.2016
SevgiliBebek Sevgili Bebek

Yorum Yap

Sonraki Makale

Kolik Bebek ve Bebeği Sakinleştirme Yöntemleri

Kolik sözünün anlamı, uzun bağırsaklardır. Eskiden bebeklerin gaz sancısı ya da karın ağrısı nedeniyle ağladığı ve sakin