/ 
 / 
Pozitif Gelişim

Pozitif Gelişim

POZİTİF GELİŞİM ÖZEL EĞİTİM VE DANIŞMANLIK MERKEZİ

Günümüz Bebekleri Neler Yapabilir?

Gelişim, yaşam boyu devam eden bir süreçtir. Ve bu süreçte bebekliğin önemi yadsınamaz. Daha sağlıklı bir toplum için tü

Bostancı/İstanbul ‘da kurulan merkezimiz dört birimde hizmet vermektedir.
Özel eğitim merkezimiz: MEB bakanlığımızdan aldığımız ruhsat ile 2000 yılından beri eğitim vermektedir. Otizm, zihinsel engellilik, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, konuşma sorunları, okul sorunları yaşayan çocuk ve bireylere bireysel ve grup eğitimleri verilmektedir.
Spor ve aktivite merkezimiz: Özel eğitim gerektiren çocukların spor ve aktivite desteği verilmektedir.
Çocuk gelişim takip birimimiz: 0-6 yaş arası çocukların genel gelişiminin takibi yapılmaktadır. Özellikle gelişim geriliği, otizm, zihinsel engellilik konusunda erken teşhis açısından önemli bir ünitemizdir.
Üstün zekalılar için aile koçluğu: IQ sü 130 üzeri olan çocukların genel gelişim, sosyal, duygusal, okulda farklılaştırılmış eğitim programlaması ve aile eğitimi verilen birimimizdir.
Yakalamış olduğumuz sistemli ve başarılı çalışmaların sırrının kurulduğumuz günden bu güne kadar geçen süreçte etik değerleri her zaman ön planda tutmamızın payının büyük olduğuna inanıyoruz.
Öncelikli hedefimiz hizmet alanlarımızdaki başarıyı arttıracak daha etkili yöntemler keşfedip, sonuçlarını eğitimlerimize entegre etmektir. Bir bütün olarak düşündüğümüz eğitimde aile-okul ve sosyal çevrenin farkındalığını artırarak bireyin gelişiminin desteklenmesini amaçlıyoruz..
Saygılarımızla
POZİTİF GELİŞİM ÖZEL EĞİTİM VE AİLE DANIŞMANLIK MERKEZİ

İlgili Aramalar: Pozitif gelişim, aile danışmanlığı, özel eğitim
Görüntüleme Sayısı: 16,041 Yayınlanma Tarihi: 11.11.2016
SevgiliBebek Sevgili Bebek

Yorum Yap

Sonraki Makale

Çocuğunuzun Yalanını Yakaladığınızda Ne Yapmalısınız?

Evet, çocuklar yalan söyler. (Aynı biz yetişkinlerin söylediği gibi) İyi haber ise, eğer ebeveynler “yalan-yok” politika