/ 
 / 
Kurucumuz Fatma Nur Olcay'dan Yeni Yıl Mesajı

Kurucumuz Fatma Nur Olcay'dan Yeni Yıl Mesajı

2015 yılının da sonuna yaklaştık, bitiriyoruz. "Sevgili Bebek”  için bu yıl farklı bir yıl oldu. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Türkiye’de ilk kez bizim sizlerle buluşturduğumuz Sevgili Bebek Zeka Kartları ve Zeka Küpü Videoları bu yıl neredeyse 15.000 ailenin evlerine girdi.

Bebeklerde Zeka Gelişimi Nasıl Sağlanır ?

Uzmanlar, bebeklerde potansiyel var olan zekanın doğumdan itibaren ilk 5-6 yıl içinde 20-30 puan kadar yükseltilebileceğ

Sevgili Anneler ve Babalar,

2015 yılının da sonuna yaklaştık, bitiriyoruz. "Sevgili Bebek”  için bu yıl farklı bir yıl oldu. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Türkiye’de ilk kez bizim sizlerle buluşturduğumuz Sevgili Bebek Zeka Kartları ve Zeka Küpü Videoları bu yıl neredeyse 15.000 ailenin evlerine girdi.

Sizlerden gelen geri bildirimlerle sağ beyin odaklı erken ev eğitimi çerçevesinde sizlere sunduğumuz bu özel kartları ve videoları çocuklarımızın büyük bir çoğunluğunun ne kadar sevdiğini ve ilgi duyduğunu öğrenmenin yanı sıra, bizlerle paylaştığınız olumlu sonuçları ve bu eğitimin etkilerini duymak bizleri gerçekten çok mutlu etti ve gururlandırdı.

Çocuk Gelişim Uzmanı ve Aile danışmanı Ankara'da yerleşik sevgili uzmanımız Emine Ergün başta olmak üzere İstanbul'da yerleşik Pozitif Özel Eğitim kurucusu Pedagog sevgili Şenay Yılmaz ve yine İstanbul'da yerleşik Nuhun Gemisi Çocuk Terapi  Merkezi ve Aile Danışmanılığı uzmanı Çocuk Gelişim Uzmanı sevgili Ayşim İncesulu Zeka kartlarımızla bire bir çalışmakta olan erken eğitim ve gelişim uzmanları ve onlar her fırsatta Zeka kartlarını önermekteler, çünkü  0-48 ay sürecinde sağ beyin odaklı erken eğitim tüm çocuklarımız için kalıcı öğrenmenin ve beyin mimarisini geliştirmenin en etkin yöntemidir.

Çok ama çok çalıştık; ekibimiz çoğu zaman büyük bir özveriyle günde 17-18 saat çalıştı. Sosyal medyada gece yarılarına kadar sorularınıza cevap verdik, iletişimi sıcak tuttuk. Bizler için gerçekten yoğun bir çalışma yılı oldu.

Sevgili Bebek olarak her günü dolu dolu yaşadık ve bazen gerçekten yorgunluktan bunaldık ama hiç birimiz tek bir kez olsun “Keşke bu kadar kapsamlı bir işe girişmeseydik!” demedik, çünkü  Sevgili Bebek gibi bir internet sitesinin Türkiye için gerekliliğine yürekten inandık. Ücretsiz üyeliğimizle 48 aya kadar 192 hafta boyunca size bilimsel haftalık bilgilendirme yapmayı bir misyon kabul ettik. Bunun yanı sıra 0-48 ay grubu çocuklarımızın Zeka Kartları ve Zeka Küpü Videoları ile ileriye yönelik daha mutlu büyüyen ve çabuk öğrenen daha meraklı bireyler haline gelmeleri için bugünden beyin mimarilerinin doğru kurgulanmasının geleceğe yatırım olduğunun bilincindeyiz. Ülkemizde artık olmazsa olmaz hale gelmiş bir konuda özel sektör adına bir adım attık. Belki sektörel bazda küçük ama doğan ve doğacak bebeklerin ileriki yaşamları adına büyük bir adım.

Bu yıl Aralık ayında ilk kez katıldığımız İBS Anne Bebek Çocuk Fuarında gördüğümüz ilginin ve sanal dünyadan ilk kez çıkarak sizlerle buluşmanın, söyleşmenin de keyfini ayrıca yaşadık.Her bebeğin en iyi en etkinilk öğretmeni annesi veya ona annelik bakımı veren kişidir. 2016 yılı temel hedefimiz ülkemizin her köşesinde, her evde keyifle bebek-ebeveyn sağ beyin odaklı erken ev eğitimi yapılması. Çünkü biliyoruz ve görüyoruz ki bu eğitimle buluşan bugünün bebekleri  gelecekte çok farklı bir beyin yapısına sahip bireyler olacaklar. Onlar bizden çok çok daha hızlı öğrenecek, daha meraklı ve en önemlisi hayata daha olumlu bakan mutlu bireyler olacaklar.

2016 yılında bir başka projemiz ise İstanbul’da başlatacağımız, Ankara İzmir ve diğer illerimizle devam edecek Sevgili Bebek uzman söyleşileri ve benzer içerikli paneller gerçekleştirmektir. Bundan sonra da Sevgili Bebek sağ beyin odaklı erken ev eğitimi için erken eğitim araçlarımızı sunmaya devam edeceğiz.

Sizlere yurt içi ve yurt dışı partnerlerimiz aracılığı ile yepyeni yararlı zeka gelişim materyalleri tasarlayarak, bebeğinize deneyim zenginliği sunmaya devam edeceğiz .Öğrenme iştahı yüksek, hayatı sorgulayan, meraklı, özgüvenli ama her şeyin ötesinde mutlu çocuklar yetişebilsin diye el ele çalışacağız.

Amacımız ve hedefimiz bir; 2016 yılı hepimize kutlu ve mutlu olsun. 2016 da umutlarınız hiç sönmesin neşeniz daim olsun.

Sağlıcakla kalın.

Fatma Nur Olcay

İlgili Aramalar: Yılbaşı, Yeni yıl, Bebek, Sağ beyin, Zeka kartları, Sevgili bebek, Eğitim
Görüntüleme Sayısı: 780 Yayınlanma Tarihi: 11.11.2016
Fatma Nur Olcay Sevgili Bebek

Yorum Yap

Sonraki Makale

Okul Öncesi Eğitimde Ceza Verme Olgusu: Bir Vaka

0-5 yaş okul öncesi çocuklarına ceza vermek Çocuk Gelişim Uzmanı Pedagog Adem Güneş’in de vurguladığı gibi başka bir ano